top of page

EKOTERRA AT ÇİFTLİĞİ

Ekoterra At Çiftliği, dünyada oksijen miktarının en bol olduğu yerlerden biri olan Kaz Dağları’nda yer alır. İlk adımları 2017 yılında atılan Çiftlik’in ismi de yeri gibi özenle seçilmiştir: Latincede EKO, ‘Ekolojik’, TERRA ise ‘Dünya’ anlamına gelmektedir. Biz, “Ekoterra” ile sürdürülebilir bir dünyaya katkı sağlamak için doğanın içinde, doğaya saygılı ve doğaseverlerin bir araya gelmekten keyif alacağı bir deneyim mekânı oluşturduk. 

 

Başlangıçta ailemiz için tasarladığımız ve dostlarımızla paylaştığımız bu özel alan, sonrasında bu güzellikleri daha çok kişi ile paylaşma, doğaya kaçmak isteyen yetişkinler ve doğa ile tanışmak isteyen çocuklar için ayrıcalıklı bir mekân yaratma motivasyonumuzla sizlere hizmet vermeye başladı. Doğaya ve doğanın canlılarına saygıyı tüm faaliyetlerimizin merkezine yerleştirdiğimiz çiftliğimizde, özellikle Kaz Dağları’nda gelişen kültürü ve doğayı da korumayı amaç edindik. 

Padok_02.jpg
IMG_0355.jpg

Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinin Çırpılar Köyü sınırlarında 50 dönüm arazi içerisinde ve doğanın tam kalbinde yer alan Ekoterra At Çiftliği’nde bol oksijen, zengin biyoçeşitlilik, kuş sesleri, akarsu kaynakları, insan canlısı atlar, köpekler, kediler, inekler, horoz ve tavuklar, meyve ağaçları ve güler yüzlü ekibimiz ile sizlere keyifli anlar ve unutulmaz anılar vadediyoruz.  

 

Yöresel organik ürünlerle kahvaltı, zengin menüye sahip restoranımızda nefis yemekler, ata binmek & binicilik eğitimi, çocuklar için eğlenceli atölyeler ve etkinlikler, ATV&UTV safari, atlı geziler, nefes ve yoga seansları ile oksijen, huzur ve keyfi bir arada bulacağınız saatlere hazır olun. 

 

Ekoterra At Çiftliği’nde her mevsim farklı deneyimler yaşatan eşsiz doğal güzelliklerle ruhunuzu besleyin, yenilenin ve doğanın eşsiz renklerini bizimle keşfedin.

sosyal-sorumluluk.png

SOSYAL SORUMLULUK

ENGELLİ ÇOCUKLAR

Tüm dünyada otizmli, serabral palsili ve fiziksel engelli çocukların tedavilerine destek için yaygın bir şekilde alternatif bir yöntem olarak kullanılan Atla Terapi (Hipoterapi ), çocukların fiziksel, zihinsel ve duygusal gelişimlerine büyük katkı sağlıyor.

Yakın bölge belediyeleri ile gerçekleştirdiğimiz ortak çalışmalarla bölgedeki engelli çocukların ve ailelerinin yaşam kalitelerini artırmak ve tıbbi tedavilerine destek olmak amacıyla ihtiyaç sahibi çocuklara ücretsiz olarak hizmet vermekten mutlu ve gururluyuz.
 

 

SOKAK HAYVANLARI

Sokak canları için çalışan Patilerle Yaşam Derneği - PAYADER 'in kurumsal destekçileri arasında yer alıyor, daha iyi bir yaşama kavuşmaları için katkı sunuyoruz.

Siz de destek olmak için @patilerleyasamdernegi hesabını takip edebilir, gerekli bilgiler için www.payader.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.

logo v1.jpg
bottom of page